Wygrana na inaugurację
dodano przez: radek, data: 2017-04-10 14:25:57

top

W niedzielę 9 kwietnia zespół Unii Opole podejmował na stadionie miejskim przy ulicy Oleskiej 51 drużynę UKS SAP Brzeg, która chciała się zrewanżować za porażkę 0-2 w rundzie jesiennej. Był to mecz inaugurujący rundę wiosenną. Na stadionie pojawiły się licznie najmłodsze piłkarki z Opola, które trenują od września w Akademii Unii Opole. Część z nich towarzyszyła seniorkom, przed meczem podczas wyjścia na murawę jako eskorta.

W 7 minucie meczu faulowana przed polem karnym UKSu była Patrycja Sajdak. Sama poszkodowana postanowiła wykorzystać stały fragment gry i strzałem z lewej nogi nie dała szans bramkarce. Na kolejnego gola trzeba było czekać tylko 5 minut.  Joanna Muraszko popisała się dobrym podaniem do Eweliny Smędzik, a ta jeszcze lepszym uderzeniem na dalszy słupek. W 21 minucie sama Joanna Muraszko wpisała się na listę strzelczyń. Piłkarki z Brzegu również miały swoje sytuacje, ale tego dnia nieźle spisywała się defensywa Unii, a w bramce Aneta Klimek.
Unia schodziła do szatni z przewagą 3 bramek. 3 minuty po ponownym wyjściu na boisko Joanna Muraszko podwyższyła wynik spotkania na 4-0. W 56 minucie Patrycja Sajdak wykorzystała podanie Pauliny Pyrć i zdobyła swojego drugiego gola w tym meczu, a 10 minut później asystowała przy bramce Katarzyny Dąbrowskiej na 6-0. Patrycja miała "swój dzień", ponieważ nie upłynęły 3 minuty, a dograła piłkę Ewelinie Smędzik, która trafiła po raz drugi w tym spotkaniu. W 70 minucie  jedna z Unitek niefortunnie interweniowała we własnym polu karnym, faulując przy tym zawodniczkę z Brzegu. Sędzia nie wahała się pokazać na "wapno". Rzut karny pewnie wykonała Natalia Kucharska ustalając wynik spotkania na 7-1.

KS Unia Opole - UKS SAP Brzeg 7 - 1 (3 - 0)